Výškové práce horolezeckou technikou z lana nejen na fasádách Praha

Jumarování - JUMAR ("dží: mar") je mechanický prostředek, pomůcka na lezení při speleologii (jeskyňářství) a výškových pracích. Jedná se o posunující se jezdce, kteří se po posunutí nahoru (ve směru výstupu) zaseknou a drží. Střídavým pohybem (pravá a levá ruka a noha) po dvou samostatných lanech, či na jednom postupuje horolezec nahoru.

Oblíbený je i jako blokant na záložním laně. Většina typů je určena pro pletená textilní lana ze syntetických vláken o průměru cca 8 - 13 mm.

Šikovná rukojeť napomáhá snadnému nasazení blokantu na lano jednou rukou (pojistka západky se snadno ovládá palcem ruky, je anatomického tvaru, umožňuje snadné uchopení a udržuje zápěstí rovnoběžně se směrem zatížení.

Velmi často bývá také využíván při práci na střechách a na šikmých plochách, kde hrozí riziko pádu.

osma
Horolezecké služby - práce ve výškách Praha
Lanex - výrobce lan a lanové techniky Petzl - horolezecká technika Rock-Empire - technika pro výškové práce Meffert - specialista na nátěry i čištění fasád a úpravy povrchu Postřik a ochrana proti pavoukům v Praze Scalp France - chemie pro chemické čištění fasády Pomůcky pro výškové mytí oken Scalp systém čištění fasádních povrchů Motorové pily pro kácení stromů Karcher - hardware pro tlakové mytí fasády Praha Karlín Lana a lanová technika pro výškové práce Technika a příslušenství pro horolezectví Špičkové outdoor výrobky pro práci Edelrid - vybavení pro práci ve výškách Fasádní postřiky proti hmyzu, mouchám a pavoukům facebook a cena